CHESMONTSPORTS.COM


PIAA Class 3A Wrestling Championship: Semifinal matchups

PIAA Class 3A Semifinal Matchups
Semifinals begin at 9 a.m., championship finals at 7 p.m.
106
Doug Zapf (Downingtown West, 43-2) vs. Andrew Cerniglia (Nazareth, 24-5)
Luke Lucerne (Council Rock North, 36-4) vs. Ryan Sullivan (Shaler Area, 38-3)
113
Louis Newell (Seneca Valley, 40-4) vs. Ed Scott (DuBois, 37-1)
Sam Hillegas (North Hills, 41-0) vs. Cameron Enriquez (Stroudsburg, 33-2)
120
Julian Chlebove (Northampton, 36-1) vs. Zurich Storm (New Oxford, 35-1)
Luke Werner (Liberty, 35-5) vs. Matt Parker (Pennridge, 35-2)
126
Spencer Lee (Franklin Regional, 34-0) vs. Ryan Anderson (Bethlehem Catholic, 29-3)
Noah Levett (Kiski Area, 40-7) vs. Austin DeSanto (Exeter Township, 51-0)
132
Cole Manley (Altoona, 23-0) vs. Jimmy Hoffman (Hazleton Area, 42-2)
Zack Trampe (Council Rock South, 37-1) vs. Andrew Wert (Central Dauphin, 44-3)
138
Sammy Sasso (Nazareth, 37-0) vs. Seth Koleno (Bald Eagle Area, 33-3)
Daniel Moran (Northampton, 42-5) vs. Zach Ortman (Parkland, 30-7)
145
Brock Wilson (Nazareth, 39-6) vs. Jarod Verkleeren (Hempfield, 28-1)
Jake Hinkson (North Allegheny, 38-7) vs. Brock Port (Bellefonte (38-0)
152
Cam Coy (Penn Trafford, 36-0) vs. Colin Shannon (North Penn, 39-4)
Carter Starocci (Cathedral Prep, 44-2) vs. Brock Godzin (Belle Vernon, 39-7)
160
Trent Hidlay (Mifflin County, 36-0) vs. Ryan Resnick (Owen J. Roberts, 42-3)
Jonah Barley (Penn Manor, 41-2) vs. Joshua Stillings (Pennridge, 36-4)
170
Michael Labriola (Bethlehem Catholic, 41-0) vs. Tyler Bagoly (Exeter Township, 47-3)
Luke McGonigal (Clearfield, 35-1) vs. Tim Wallace (Albert Gallatin, 37-2)
182
Nino Bonaccorsi (Bethel Park, 38-0) vs. Cole Urbas (State College, 30-0)
Drew Peck (Chambersburg, 33-4) vs. Travis Stefanik (Nazareth, 35-2)
195
Jake Woodley (North Allegheny, 48-2) vs. Nick Duliakas (Owen J. Roberts, 30-6)
Miles Lee (South Philadelphia, 38-4) vs. Ethan Laird (General McLane, 38-1)
220
Joe Doyle (Council Rock South, 37-2) vs. Ian Edenfield (Laurel Highlands, 31-4)
Brian Kennerly (Upper Darby, 36-0) vs. Billy Korber (Belle Vernon, 35-7)
285
Niko Camacho (Bethlehem Catholic, 40-3) vs. Brendan Furman (Canon-McMillan, 45-3)
Roman Macek (Montour, 37-2) vs. Isaac Reid (Kiski Area, 42-5)
Show Buttons
Hide Buttons