CHESMONTSPORTS.COM


Schedule: Friday, Sept. 1

Football
Truman at Avon Grove, 7 pm
Coatesville at Cumberland Valley, 7 pm
North Penn at Downingtown East, 7 pm
Downingtown West at Wayne Valley (NJ), 7 pm
Owen J Roberts at Great Valley, 7 pm
Kennett at Chichester, 7 pm
Octorara at Columbia, 7 pm
Twin Valley at Oxford, 7 pm
Academy Park at Unionville, 7 pm
West Chester East at Radnor, 7 pm

Girls Soccer
Council Rock North at Avon Grove, 10 am
Phoenixville at Great Valley, 11 am
Bishop Shanahan at Springfield (Delco), 11 am
Kennett at Bohemia Manor, 3:30 pm
Downingtown East at Villa Joseph Marie, 3:45 pm
West Chester Henderson Tournament
West Chester East vs Central Bucks West, 5 pm
Villa Maria at West Chester Henderson, 7 pm
West Chester Rustin Tournament
Garnet Valley at West Chester Rustin, 3:15 pm
Unionville at Neshaminy, 5 pm
Vanguard Tournament
Upper Darby at Sun Valley, 3 pm

Boys Soccer
Unionville at Garnet Valley, 11 am
Academy Park at Bishop Shanahan, 12:30 pm
Phoenixville at Great Valley, 1 pm
Sun Valley Tournament
Ridley at Sun Valley, 5 pm
St. Joseph’s Prep at Downingtown East, 3:30 pm
Kennett at Haverford High, 3:45 pm
West Chester Henderson Tournament
Central Bucks West vs Malvern Prep, 5 pm
Owen J Roberts at West Chester Henderson, 7 pm

Field Hockey
Phoenixville at Great Valley, 9 am
Unionville at Spring-Ford, 10 am
West Chester Henderson at Radnor, 10 am
Villa Maria at Downingtown West, 3 pm
Conestoga at West Chester East, 3:30 pm

Girls Tennis
Phoenixville at Great Valley, 1 pm
Episcopal Academy at Downingtown East, 3:30 pm
Conestoga at West Chester Henderson, 3:30 pm
Chichester at Coatesville, 3:45 pm

Boys Cross Country
Great Valley at Phoenixville, 12 pm
Avon Grove, Downingtown West, Kennett, Unionville,
West Chester Henderson at Oakbourne Relays

Girls Cross Country
Great Valley at Phoenixville, 12 pm
Avon Grove, Downingtown West, Kennett, Unionville,
West Chester Henderson at Oakbourne Relays

Girls Volleyball
Radnor at Sun Valley, 10 am
Phoenixville at Great Valley, 11 am
Unionville at Spring-Ford, 11:30 am
West Chester East at Springfield (Delco), 12 pm
Academy Park at Kennett, 3:30 pm
Chichester at West Chester Henderson, 5 pm
Oxford at Marple Newtown, 5:15 pm

Show Buttons
Hide Buttons