CHESMONTSPORTS.COM


Football: Week by week schedule

Week 1

Friday, Aug. 29
Kennett @ Avon Grove, 7 p.m.
Martin Luther King @ Coatesville, 7 p.m.
Frankford @ Downingtown East, 7 p.m.
Downingtown West @ Haverford, 7 p.m.
Fleetwood @ Octorara, 7 p.m.
Solanco @ Oxford, 7 p.m.
Garnet Valley @ Unionville, 7 p.m.
Penn Wood @ West Chester East, 7 p.m.
Methacton @ West Chester Rustin, 7 p.m.
Saturday, Aug. 30
West Chester Henderson @ Chester, 10:00 a.m.
Bishop Shanahan @ Germantown Academy, 11 a.m.
Sun Valley @ Pottstown, 1 p.m.
Great Valley @ Phoenixville, 7 p.m.

Week 2

Friday, Sept. 5
Great Valley @ Avon Grove, 7 p.m.
Coatesville @ Central Bucks South, 7 p.m.
Neshaminy @ Downingtown West, 7 p.m.
West Chester East @ Kennett, 7 p.m.
Upper Merion @ Octorara, 7 p.m.
Newark (Del.) @ Oxford, 7 p.m.
Unionville @ Exeter, 7 p.m.
West Chester Rustin @ West Chester Henderson, 7 p.m.
Saturday, Sept. 6
Penn Wood @ Bishop Shanahan, 11 a.m.
Roman Catholic @ Downingtown East, 7 p.m.

Week 3

Friday, Sept. 12
Roman Catholic @ Coatesville, 7 p.m.
Haverford School @ Downingtown East, 7 p.m.
Penn Wood @ Great Valley, 7 p.m.
Octorara @ Pequea Valley, 7 p.m.
Oxford @ William Tennent, 7 p.m.
West Chester Rustin @ West Chester East, 7 p.m.
Solanco @ West Chester Henderson, 7 p.m.
Sun Valley @ Academy Park, 7 p.m.
Saturday, Sept. 13
Olney @ Bishop Shanahan, 1 p.m.
Unionville @ Avon Grove, 1 p.m.
Kennett @ Pius X, 1:30 p.m.
Mifflin County @ Downingtown West, 7 p.m.

Week 4

Friday, Sept. 19
Coatesville @ Avon Grove, 7 p.m.
Downingtown East @ West Chester Rustin, 7 p.m.
West Chester Henderson @ Downingtown West, 7 p.m.
Great Valley @ Octorara, 7 p.m.
Oxford @ Kennett, 7 p.m.
Sun Valley @ Unionville, 7 p.m.
Saturday, Sept. 20
West Chester East @ Bishop Shanahan, 1 p.m.

Week 5

Friday, Sept. 26
Avon Grove @ Downingtown West, 7 p.m.
Bishop Shanahan @ Coatesville, 7 p.m.
Downingtown East @ West Chester East, 7 p.m.
Kennett @ Sun Valley, 7 p.m.
Octorara @ Oxford, 7 p.m.
West Chester Henderson @ Unionville, 7 p.m.
Saturday, Sept. 27
West Chester Rustin @ Great Valley, 1 p.m.

Week 6

Thursday, Oct. 2
Downingtown West @ Great Valley, 7 p.m.
Unionville @ Kennett, 7 p.m.
Friday, Oct. 3
Avon Grove @ West Chester East, 7 p.m.
Bishop Shanahan @ West Chester Henderson, 7 p.m.
Coatesville @ Downingtown East, 7 p.m.
Sun Valley @ Octorara, 7 p.m.
Oxford @ West Chester Rustin, 7 p.m.

Week 7

Friday, Oct. 10
Downingtown East @ Avon Grove, 7 p.m.
Coatesville @ Kennett, 7 p.m.
Great Valley @ Oxford, 7 p.m.
Octorara @ Unionville, 7 p.m.
West Chester East @ West Chester Henderson, 7 p.m.
West Chester Rustin @ Sun Valley, 7 p.m.
Saturday, Oct. 11
Downingtown West @ Bishop Shanahan, 1 p.m.

Week 8

Friday, Oct. 17
Avon Grove @ Oxford, 7 p.m.
West Chester Henderson @ Coatesville, 7 p.m.
West Chester East @ Downingtown East, 7 p.m.
Kennett @ Octorara, 7 p.m.
Unionville @ West Chester Rustin, 7 p.m.
Saturday, Oct. 18
Downingtown East @ Bishop Shanahan, 1 p.m.
Sun Valley @ Great Valley, 2:30 p.m.

Week 9

Friday, Oct. 24
Bishop Shanahan @ Octorara, 7 p.m.
Avon Grove @ West Chester Henderson, 7 p.m.
Coatesville @ West Chester East, 7 p.m.
Downingtown East @ Downingtown West, 7 p.m.
Great Valley @ Unionville, 7 p.m.
Saturday, Oct. 25
West Chester Rustin @ Kennett, 1 p.m
Oxford @ Sun Valley, 2:30 p.m.

Week 10

Friday, Oct. 31
Downingtown West @ Coatesville, 7 p.m.
West Chester Henderson @ Downingtown East, 7 p.m.
Octorara @ West Chester Rustin, 7 p.m.
Unionville @ Oxford, 7 p.m.
West Chester East @ Sun Valley, 7 p.m.
Kennett @ Great Valley, 7 p.m.
Saturday, Nov. 1
Avon Grove @ Bishop Shanahan, 1 p.m.

Week 11

Friday, Nov. 7
Avon Grove @ Haverford, 7 p.m.
Sun Valley @ Harriton, 7 p.m.
Saturday, Nov. 8
Great Valley @ Pottstown, 1 p.m.

Thursday, Nov. 27
Sun Valley @ Chichester, 10:30 a.m.

Show Buttons
Hide Buttons