CHESMONTSPORTS.COM

League News

  • Schedule: Wednesday, Nov. 1

    November 1, 2017 at 12:38 am
    Boys Soccer District 1 Playoffs Class 4A Semifinals Kennett at Conestoga, 7 pm Consolations Perkiomen Valley at West Chester Henderson, 7 pm Girls Soccer District 1 Playoffs Class 4A...
  • Schedule: Tuesday, Oct. 31

    October 31, 2017 at 1:09 am
    Field Hockey District 1 Playoffs Class 3A Semifinals Central Bucks East at Downingtown West, 3:30 pm Class 3A Consolations Unionville at Haverford High, 3:30 pm Class 2A Semifinals Great...
  • Schedule: Monday, Oct. 30

    October 30, 2017 at 2:09 am
    Girls Volleyball District 1 Playoffs Class 4A Quarterfinals Garnet Valley at Bishop Shanahan, 7 pm Perkiomen Valley at West Chester Rustin, 7 pm Boys Soccer District 1 Playoffs Class...
  • Schedule: Saturday, Oct. 28

    October 28, 2017 at 2:21 am
    Girls Soccer District 1 Playoffs Class 4A Quarterfinals Neshaminy at Unionville, 4 pm Boys Soccer District 1 Playoffs Class 4A Quarterfinals Kennett at West Chester Henderson, 6 pm  ...
  • Schedule: Friday, Oct. 27

    October 27, 2017 at 5:58 am
    Football Downingtown East at Avon Grove, 7 pm Bishop Shanahan at Coatesville, 7 pm West Chester Henderson at Downingtown West, 7 pm Great Valley at Unionville, 7 pm Kennett...
  • Schedule: Thursday, Oct. 26

    October 26, 2017 at 1:46 am
    Girls Soccer District 1 Playoffs Class 4A Second Round Downingtown East at Pennsbury, 3:30 pm West Chester Rustin at Unionville, 7:30 pm Class 3A Second Round Sun Valley at...
  • Schedule: Wednesday, Oct. 25

    October 25, 2017 at 2:50 am
    Field Hockey District 1 Championships Class 3A Second Round Council Rock South at Downingtown West, 3:30 pm Unionville at Pennsbury, 3:30 pm Downingtown East at Conestoga, 6 pm Class...
  • Schedule: Tuesday, Oct. 24 (updated)

    October 24, 2017 at 6:52 am
    Golf PIAA Individual Championships at Heritage Hills, 8:30 am Girls Tennis PIAA Championships Class 3A First Round Downingtown East vs Manheim Township at Hershey Racquet Club, 1:30 pm Girls...
  • Schedule: Monday, Oct. 23

    October 23, 2017 at 12:46 am
    Field Hockey District 1 Championships Class 3A First Round Avon Grove at Neshaminy, 3:30 pm Garnet Valley at Downingtown East, 4 pm Boyertown at Unionville, 7 pm Class 2A...
  • Schedule: Saturday, Oct. 21

    October 21, 2017 at 1:24 am
    Football West Chester Rustin at Great Valley, 2:30 pm Girls Tennis District 1 Doubles at Legacy, YTE, 9 am Boys Soccer Haverford High at Avon Grove, 11 am Central...
Show Buttons
Hide Buttons